More Headlines

Events

No Event
No Event
No Event
No Event
Thu Sep 14
Final - 2OT
2 Georgian Court
3 at NYIT
Thu Sep 14
Final
5 Caldwell
4 at Molloy
Thu Sep 14
Final
6 Mercy
0 at Wilmington (Del.)
Thu Sep 14
Final
9 Goldey-Beacom
0 at Gwynedd Mercy
Thu Sep 14
Final
3 Saint Rose
0 at Dominican (N.Y.)
Thu Sep 14
Final
1 Post
3 at New Haven
Fri Sep 15
Final
0 Goldey-Beacom
3 vs. Shepherd
@ Kutztown, Pa.
Fri Sep 15
Final
1 Post
8 at LIU Post
Fri Sep 15
Final
0 Holy Family
9 at Kutztown
Fri Sep 15
Final
1 Jefferson
0 at Caldwell
Fri Sep 15
Final
1 Caldwell
3 vs. West Chester
@ Kutztown, Pa.
Fri Sep 15
Final
0 Queens (N.Y.)
3 at Jefferson
Fri Sep 15
Final
0 Chestnut Hill
3 at LIU Post
Fri Sep 15
Final
4 Jefferson
0 at Caldwell
Fri Sep 15
Final
0 Bloomfield
3 at East Stroudsburg
Sat Sep 16
Final
1 Goldey-Beacom
3 vs. Kutztown
@ Kutztown, Pa.
Sat Sep 16
Final
1 Felician
3 at Mercy
at Westchester Community College
Sat Sep 16
Final
3 East Stroudsburg
0 at Nyack
Sat Sep 16
Final
9 Concordia (N.Y.)
0 at Holy Family
Sat Sep 16
Final
1 Concordia (N.Y.)
9 at Georgian Court
Sat Sep 16
Final
6 NYIT
0 at Post
Sat Sep 16
Final
1 Nyack
3 at Holy Family
Sat Sep 16
Final - OT
3 Dominican (N.Y.)
4 at Chestnut Hill
Sat Sep 16
Final
0 Wilmington (Del.)
3 at LIU Post
Sat Sep 16
Final
0 Caldwell
9 at Goldey-Beacom
Sat Sep 16
Final
0 Cheyney
3 vs. Felician
@ Valhalla, N.Y.
Sat Sep 16
Final
0 Georgian Court
3 vs. Bentley
@ Rockville Centre, NY
Sat Sep 16
Final
3 Stonehill
0 vs. Holy Family
@ Old Westbury, N.Y.
Sat Sep 16
Final
1 Shippensburg
8 at Jefferson
Sat Sep 16
Final
3 Wilmington (Del.)
2 at Bloomfield
Sat Sep 16
Final
3 Shepherd
2 vs. Caldwell
@ Kutztown, Pa.
Sat Sep 16
Final
1 Dominican (N.Y.)
2 at Chestnut Hill
Sat Sep 16
Final
0 Wilmington (Del.)
3 at New Haven
Sat Sep 16
Final - OT
3 Nyack
2 at Holy Family
Sat Sep 16
Final
1 Concordia (N.Y.)
2 at Georgian Court
Sat Sep 16
Final
3 LIU Post
2 at Post
Sat Sep 16
Final
0 Holy Family
3 at NYIT
Sat Sep 16
Final
3 East Stroudsburg
0 at Dominican (N.Y.)
Sat Sep 16
Final
1 Georgian Court
3 at Molloy
Sat Sep 16
Final
1 Wilmington (Del.)
2 at Bloomfield
Sat Sep 16
Final
8 Queens (N.Y.)
1 at Wilmington (Del.)
Sat Sep 16
Final
3 West Chester
0 vs. Goldey-Beacom
@ Kutztown, Pa.
Sat Sep 16
Final
3 Queens (N.Y.)
2 at Chestnut Hill
Sat Sep 16
Final
2 Goldey-Beacom
1 at Felician
Sat Sep 16
Final
3 Caldwell
1 vs. Kutztown
@ Kutztown, Pa.
Sat Sep 16
Final
1 Goldey-Beacom
2 at Felician
Sun Sep 17
Final
6 Concordia (N.Y.)
3 at USciences
Sun Sep 17
Final
7 Post
2 at Chestnut Hill
Mon Sep 18
Final
1 Shippensburg
0 at Chestnut Hill
Mon Sep 18
Final
2 Holy Family
5 at Shippensburg
Tue Sep 19
12:00 PM
Goldey-Beacom
at Jefferson
Tue Sep 19
2:00 PM
Caldwell
at Dominican (N.Y.)
OMM Field #5 - Orangeburg, N.Y.
Tue Sep 19
2:30 PM
Georgian Court
at Jefferson
Tue Sep 19
3:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Post
Tue Sep 19
3:00 PM
Caldwell
at Holy Family
Tue Sep 19
3:00 PM
Chestnut Hill
at Wilmington (Del.)
Tue Sep 19
Postponed
USciences
at Post
Tue Sep 19
3:00 PM
St. Thomas Aquinas
at Concordia (N.Y.)
Tue Sep 19
4:00 PM
Goldey-Beacom
at Wilmington (Del.)
Tue Sep 19
4:00 PM
St. Thomas Aquinas
at Holy Family
Tue Sep 19
6:00 PM
Jefferson
at Georgian Court
Tue Sep 19
7:00 PM
Nyack
at Bloomfield
Tue Sep 19
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Bloomfield
Tue Sep 19
7:00 PM
Goldey-Beacom
at Holy Family
Tue Sep 19
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Nyack
Tue Sep 19
7:00 PM
Post
at Caldwell
Tue Sep 19
7:00 PM
Felician
at Wilmington (Del.)
Tue Sep 19
7:00 PM
Chestnut Hill
at USciences
Wed Sep 20
3:00 PM
Roberts Wesleyan
at Chestnut Hill
Wed Sep 20
3:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Post
Wed Sep 20
3:00 PM
Caldwell
at Concordia (N.Y.)
Wed Sep 20
3:30 PM
Caldwell
at Dominican (N.Y.)
Wed Sep 20
3:30 PM
St. Thomas Aquinas
at Jefferson
Wed Sep 20
4:00 PM
Dist. Columbia
at Holy Family
Wed Sep 20
4:00 PM
Georgian Court
at Jefferson
Wed Sep 20
4:00 PM
Goldey-Beacom
at Wilmington (Del.)
Wed Sep 20
6:00 PM
Queens (N.Y.)
at Felician
Wed Sep 20
7:00 PM
Nyack
at Bloomfield
Wed Sep 20
8:15 PM
Mercy
at Felician
Thu Sep 21
4:00 PM
Goldey-Beacom
at NYIT
Thu Sep 21
7:00 PM
Jefferson
at Molloy
Thu Sep 21
7:00 PM
Caldwell
at Chestnut Hill
Fri Sep 22
TBA
Wilmington (Del.)
at TBA
ITA East Regional Tournament
Fri Sep 22
TBA
USciences
at ITA Tournament
Fri Sep 22
TBA
Concordia (N.Y.)
vs. ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
Fri Sep 22
TBA
USciences
at ITA Tournament
Fri Sep 22
TBA
Jefferson
vs. Jefferson
@ Queens College (Flushing, N.Y.)
Fri Sep 22
5:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Salem Int'l
Fri Sep 22
6:00 PM
Post
at Concordia (N.Y.)
Fri Sep 22
6:00 PM
Goldey-Beacom
at Jefferson
Fri Sep 22
6:00 PM
USciences
at Holy Family
Fri Sep 22
7:00 PM
Georgian Court
at Wilmington (Del.)
Fri Sep 22
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Nyack
Fri Sep 22
7:00 PM
Bloomfield
at Felician
Sat Sep 23
TBA
Wilmington (Del.)
at TBA
ITA East Regional Tournament
Sat Sep 23
TBA
USciences
at ITA Tournament
Sat Sep 23
TBA
Concordia (N.Y.)
vs. ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
Sat Sep 23
TBA
USciences
at ITA Tournament
Sat Sep 23
TBA
Jefferson
vs. Jefferson
@ Queens College (Flushing, N.Y.)
Sat Sep 23
11:00 AM
Holy Family
at Caldwell
Sat Sep 23
12:00 PM
Jefferson
at Dominican (N.Y.)
Sat Sep 23
12:00 PM
Felician
at Georgian Court
Sat Sep 23
12:00 PM
Wilmington (Del.)
at Nyack
Sat Sep 23
12:00 PM
Chestnut Hill
at Post
Sat Sep 23
12:00 PM
Jefferson
at Dominican (N.Y.)
Sat Sep 23
12:00 PM
Felician
at Goldey-Beacom
Sat Sep 23
12:00 PM
Holy Family
at Nyack
Tri-Match
Sat Sep 23
12:00 PM
Chestnut Hill
at Bloomfield
Sat Sep 23
1:00 PM
Bloomfield
at Goldey-Beacom
Sat Sep 23
1:30 PM
Holy Family
at Caldwell
Sat Sep 23
1:30 PM
St. Thomas Aquinas
at Bloomfield
Sat Sep 23
2:00 PM
Merrimack
at Holy Family
Sat Sep 23
2:00 PM
USciences
at Post
Sat Sep 23
2:30 PM
Jefferson
at Dominican (N.Y.)
Sat Sep 23
2:30 PM
Felician
at Georgian Court
Sat Sep 23
3:00 PM
Wilmington (Del.)
at Nyack
Sat Sep 23
3:00 PM
Chestnut Hill
at Post
Sat Sep 23
4:00 PM
Merrimack
at Nyack
Tri-Match
Sat Sep 23
4:30 PM
Wilmington (Del.)
at Caldwell
Sat Sep 23
5:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Georgian Court
Sun Sep 24
TBA
Wilmington (Del.)
at TBA
ITA East Regional Tournament
Sun Sep 24
TBA
USciences
at ITA Tournament
Sun Sep 24
TBA
Concordia (N.Y.)
vs. ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
Sun Sep 24
TBA
USciences
at ITA Tournament
Sun Sep 24
TBA
Jefferson
vs. Jefferson
@ Queens College (Flushing, N.Y.)
Mon Sep 25
TBA
Wilmington (Del.)
at TBA
ITA East Regional Tournament
Mon Sep 25
TBA
Concordia (N.Y.)
vs. ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
Mon Sep 25
TBA
Jefferson
vs. Jefferson
@ Queens College (Flushing, N.Y.)
Mon Sep 25
6:00 PM
Caldwell
at Molloy
Mon Sep 25
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Adelphi
Tue Sep 26
12:00 PM
Goldey-Beacom
at Daemen
Tue Sep 26
3:00 PM
Felician
at Concordia (N.Y.)
Tue Sep 26
3:00 PM
Post
at Caldwell
Tue Sep 26
3:00 PM
Millersville
at Jefferson
Tue Sep 26
3:00 PM
Post
at Southern N.H.
Tue Sep 26
4:00 PM
Goldey-Beacom
at St. Thomas Aquinas
Tue Sep 26
4:00 PM
Wilmington (Del.)
at LIU Post
Tue Sep 26
4:00 PM
Georgian Court
at Chestnut Hill
Tue Sep 26
4:00 PM
Holy Family
at Jefferson
Tue Sep 26
4:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Nyack
Wed Sep 27
2:30 PM
Felician
at Concordia (N.Y.)
Wed Sep 27
2:30 PM
Holy Family
at USciences
Wed Sep 27
3:00 PM
Bloomfield
at NYIT
Wed Sep 27
3:00 PM
Lincoln (Pa.)
at Goldey-Beacom
Wed Sep 27
3:00 PM
Goldey-Beacom
at Wilmington (Del.)
Wed Sep 27
3:30 PM
Jefferson
at Chestnut Hill
Wed Sep 27
4:00 PM
Holy Family
at Jefferson
Wed Sep 27
4:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Nyack
Wed Sep 27
4:00 PM
Caldwell
at Post
Wed Sep 27
4:00 PM
Wilmington (Del.)
at Bridgeport
Wed Sep 27
6:00 PM
Caldwell
at Concordia (N.Y.)
Wed Sep 27
6:00 PM
Nyack
at Georgian Court
Wed Sep 27
6:00 PM
Chestnut Hill
at Holy Family
Wed Sep 27
7:00 PM
Georgian Court
at Chestnut Hill
Wed Sep 27
7:00 PM
Jefferson
at USciences
Wed Sep 27
7:00 PM
Felician
at Dominican (N.Y.)
Wed Sep 27
7:00 PM
Goldey-Beacom
at Wilmington (Del.)
Wed Sep 27
7:00 PM
Bloomfield
at Post
Thu Sep 28
3:00 PM
Molloy
at Georgian Court
Thu Sep 28
3:00 PM
Millersville
at USciences
Thu Sep 28
3:30 PM
Post
at Caldwell
Thu Sep 28
4:00 PM
Wilmington (Del.)
at NYIT
Thu Sep 28
4:00 PM
Holy Family
at Mercy
Thu Sep 28
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Southern Conn. St.
Fri Sep 29
12:00 PM
Molloy
at Jefferson
Fri Sep 29
12:00 PM
Chestnut Hill
at NYIT
Fri Sep 29
3:30 PM
Holy Family
at Goldey-Beacom
Fri Sep 29
5:00 PM
Le Moyne
at Post
Fri Sep 29
7:00 PM
Wilmington (Del.)
at Nyack
Sat Sep 30
11:00 AM
Mercy
at Nyack
Tri-Match
Sat Sep 30
11:00 AM
Post
at Georgian Court
Homecoming Day
Sat Sep 30
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Molloy
Sat Sep 30
12:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Holy Family
Sat Sep 30
12:00 PM
Caldwell
at Wilmington (Del.)
Sat Sep 30
12:00 PM
Caldwell
at Jefferson
Sat Sep 30
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
Sat Sep 30
12:00 PM
Bloomfield
at USciences
Sat Sep 30
12:00 PM
USciences
at Jefferson
Sat Sep 30
12:00 PM
Caldwell
at Chestnut Hill
Sat Sep 30
1:00 PM
Post
at Goldey-Beacom
Sat Sep 30
1:00 PM
Bloomfield
at Georgian Court
Homecoming Day
Sat Sep 30
1:00 PM
Nyack
at Chestnut Hill
Sat Sep 30
1:00 PM
NYIT
vs. Wilmington (Del.)
@ Southern Connecticut State
Sat Sep 30
1:00 PM
Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Sat Sep 30
1:00 PM
Holy Family
at Felician
Sat Sep 30
1:00 PM
Wilmington (Del.)
at Post
Sat Sep 30
2:30 PM
Dominican (N.Y.)
at West Chester
Sat Sep 30
2:30 PM
Concordia (N.Y.)
at Holy Family
Sat Sep 30
2:30 PM
Caldwell
at Wilmington (Del.)
Sat Sep 30
3:00 PM
Nyack
at Chestnut Hill
Sat Sep 30
3:00 PM
Saint Rose
at Nyack
Tri-Match
Sat Sep 30
3:00 PM
Wilmington (Del.)
at Southern Conn. St.
Sat Sep 30
3:30 PM
Bloomfield
at Georgian Court
Homecoming Day
Sat Sep 30
3:30 PM
Post
at Goldey-Beacom
Sat Sep 30
5:30 PM
Jefferson
at Felician
Sat Sep 30
8:00 PM
Jefferson
at Felician
Sun Oct 01
TBA
Post
at Bentley
Sun Oct 01
12:00 PM
La Salle
at Chestnut Hill
Sun Oct 01
12:00 PM
USciences
at St. Thomas Aquinas
Sun Oct 01
1:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
Sun Oct 01
1:00 PM
Post
at Bentley
Mon Oct 02
4:00 PM
NYIT
at Caldwell
Tue Oct 03
3:00 PM
Post
at NYIT
Tue Oct 03
3:00 PM
USciences
at Wilmington (Del.)
Tue Oct 03
3:30 PM
Concordia (N.Y.)
at Dominican (N.Y.)
Tue Oct 03
3:30 PM
Wilmington (Del.)
at Georgian Court
Tue Oct 03
3:30 PM
Chestnut Hill
at Holy Family
Tue Oct 03
3:30 PM
Goldey-Beacom
at Chestnut Hill
Tue Oct 03
3:30 PM
Jefferson
at Caldwell
Tue Oct 03
4:00 PM
Goldey-Beacom
at Jefferson
Tue Oct 03
7:00 PM
Felician
at Bloomfield
Tue Oct 03
7:00 PM
Caldwell
at Nyack
@ Nyack HS
Tue Oct 03
7:00 PM
Nyack
at Bloomfield
Tue Oct 03
7:00 PM
Jefferson
at Chestnut Hill
Tue Oct 03
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Felician
Tue Oct 03
7:00 PM
Georgian Court
at Goldey-Beacom
Tue Oct 03
7:00 PM
Caldwell
at Dominican (N.Y.)
Tue Oct 03
7:00 PM
Wilmington (Del.)
at USciences
Tue Oct 03
7:00 PM
Post
at Holy Family
Wed Oct 04
3:00 PM
Queens (N.Y.)
at Post
Wed Oct 04
3:00 PM
Molloy
at Concordia (N.Y.)
Wed Oct 04
3:30 PM
Concordia (N.Y.)
at Dominican (N.Y.)
Wed Oct 04
3:30 PM
Wilmington (Del.)
at Georgian Court
Wed Oct 04
3:30 PM
Chestnut Hill
at Holy Family
Wed Oct 04
4:00 PM
Goldey-Beacom
at Jefferson
Wed Oct 04
7:00 PM
Felician
at Bloomfield
Wed Oct 04
7:30 PM
Caldwell
at Nyack
@ Nyack HS (Lace Up 4 Pediatric Cancer)
Thu Oct 05
TBA
St. Thomas Aquinas
at Jefferson
Thu Oct 05
2:30 PM
St. Thomas Aquinas
at USciences
Thu Oct 05
3:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Post
Thu Oct 05
3:00 PM
Jefferson
at Cabrini
Thu Oct 05
3:00 PM
Wilmington (Del.)
at Caldwell
Fri Oct 06
3:00 PM
Concordia (N.Y.)
at LIU Post
Fri Oct 06
6:00 PM
Holy Family
at Jefferson
Fri Oct 06
6:00 PM
Nyack
at Caldwell
Fri Oct 06
6:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Concordia (N.Y.)
Fri Oct 06
6:00 PM
Bloomfield
at Goldey-Beacom
Fri Oct 06
7:00 PM
Chestnut Hill
at Wilmington (Del.)
Fri Oct 06
7:00 PM
Georgian Court
at USciences
Fri Oct 06
7:00 PM
Post
at Felician
Sat Oct 07
11:00 AM
Georgian Court
at Caldwell
Sat Oct 07
11:00 AM
Bloomfield
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 07
12:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Jefferson
Sat Oct 07
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 07
12:00 PM
Holy Family
at Bridgeport
Sat Oct 07
12:00 PM
Felician
at Jefferson
Sat Oct 07
12:00 PM
Chestnut Hill
at Nyack
Tri-Match
Sat Oct 07
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Georgian Court
Sat Oct 07
12:00 PM
Chestnut Hill
at USciences
Sat Oct 07
12:30 PM
Nyack
at Goldey-Beacom
Sat Oct 07
1:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Holy Family
Sat Oct 07
1:00 PM
Post
at Jefferson
Sat Oct 07
1:00 PM
Holy Family
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 07
1:30 PM
Georgian Court
at Caldwell
Sat Oct 07
1:30 PM
Chestnut Hill
at Bloomfield
Sat Oct 07
2:00 PM
Pace
vs. Chestnut Hill
@ Nyack College
Sat Oct 07
2:30 PM
Dominican (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 07
2:30 PM
Concordia (N.Y.)
at Jefferson
Sat Oct 07
3:00 PM
Nyack
at Goldey-Beacom
Sat Oct 07
3:00 PM
St. Michael's
at Felician
Sat Oct 07
3:00 PM
Holy Family
at Post
Sat Oct 07
3:30 PM
Chestnut Hill
at Bloomfield
Sat Oct 07
4:00 PM
Pace
at Nyack
Tri-Match
Sat Oct 07
4:35 PM
USciences
at Caldwell
Sat Oct 07
6:00 PM
Goldey-Beacom
at Post
Sun Oct 08
12:00 PM
Holy Family
at Post
Sun Oct 08
12:00 PM
Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Mon Oct 09
1:00 PM
USciences
at Dist. Columbia
Mon Oct 09
1:00 PM
USciences
at Dist. Columbia
Tue Oct 10
2:00 PM
Dist. Columbia
at Wilmington (Del.)
Tue Oct 10
3:00 PM
Jefferson
at Holy Family
Tue Oct 10
3:00 PM
Concordia (N.Y.)
at St. Thomas Aquinas
Tue Oct 10
3:00 PM
Post
at Queens (N.Y.)
Tue Oct 10
3:30 PM
Concordia (N.Y.)
at Queens (N.Y.)
Tue Oct 10
3:30 PM
Goldey-Beacom
at Georgian Court
Tue Oct 10
3:30 PM
Concordia (N.Y.)
at St. Thomas Aquinas
Tue Oct 10
3:30 PM
Post
at Dominican (N.Y.)
Tue Oct 10
3:30 PM
Wilmington (Del.)
at Chestnut Hill
Tue Oct 10
4:00 PM
Bloomfield
at Caldwell
Tue Oct 10
7:00 PM
Jefferson
at Millersville
Tue Oct 10
7:00 PM
Caldwell
at Bloomsburg
Wed Oct 11
3:00 PM
Chestnut Hill
at Jefferson
Wed Oct 11
3:00 PM
Caldwell
at West Chester
Wed Oct 11
3:00 PM
Jefferson
at West Chester
Wed Oct 11
3:30 PM
Wilmington (Del.)
at Chestnut Hill
Wed Oct 11
3:30 PM
Goldey-Beacom
at Georgian Court
Wed Oct 11
3:30 PM
Post
at Dominican (N.Y.)
Wed Oct 11
3:30 PM
Bridgeport
at Jefferson
Wed Oct 11
5:00 PM
Nyack
at Felician
Wed Oct 11
6:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Jefferson
Wed Oct 11
6:00 PM
Wilmington (Del.)
at Holy Family
Wed Oct 11
7:00 PM
NYIT
at Bloomfield
Wed Oct 11
7:00 PM
Nyack
at Felician
Wed Oct 11
7:00 PM
Goldey-Beacom
at USciences
Wed Oct 11
7:00 PM
Post
at Dominican (N.Y.)
Wed Oct 11
7:00 PM
Georgian Court
at Chestnut Hill
Wed Oct 11
7:00 PM
Bloomfield
at Caldwell
Wed Oct 11
7:30 PM
Nyack
at Felician
Thu Oct 12
3:00 PM
LIU Post
at Jefferson
Thu Oct 12
3:00 PM
Holy Family
at Mercy
Thu Oct 12
3:00 PM
Holy Family
at NYIT
Thu Oct 12
7:00 PM
USciences
at Lincoln (Pa.)
Fri Oct 13
2:00 PM
Chestnut Hill
at West Chester
Fri Oct 13
2:00 PM
Chestnut Hill
at West Chester
Fri Oct 13
3:00 PM
Goldey-Beacom
at Post
Fri Oct 13
7:00 PM
Goldey-Beacom
at Saint Rose
Sat Oct 14
TBA
Chestnut Hill
at Holy Family
Sat Oct 14
10:00 AM
Roberts Wesleyan
at Post
Sat Oct 14
11:00 AM
Roberts Wesleyan
at Post
Sat Oct 14
12:00 PM
Bloomfield
at Jefferson
Sat Oct 14
12:00 PM
Georgian Court
at Nyack
(Nyack Vs. Pediatric Cancer)
Sat Oct 14
12:00 PM
Post
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 14
12:00 PM
Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Sat Oct 14
12:00 PM
LIU Post
at Caldwell
Sat Oct 14
12:00 PM
Felician
at Holy Family
Sat Oct 14
12:00 PM
Georgian Court
at Bloomfield
Sat Oct 14
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 14
12:00 PM
Chestnut Hill
at Felician
Sat Oct 14
12:00 PM
Caldwell
at USciences
Sat Oct 14
12:00 PM
Wilmington (Del.)
at Jefferson
Sat Oct 14
12:30 PM
Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
Sat Oct 14
1:00 PM
Goldey-Beacom
at Nyack
Sat Oct 14
2:00 PM
Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Sat Oct 14
2:00 PM
Mercy
vs. Georgian Court
@ Bloomfield College, Bloomfield, NJ
Sat Oct 14
2:00 PM
Jefferson
at Post
Sat Oct 14
2:00 PM
Southern Conn. St.
vs. Chestnut Hill
@ Felician University
Sat Oct 14
2:30 PM
Bloomfield
at Jefferson
Sat Oct 14
2:30 PM
Felician
at Holy Family
Sat Oct 14
2:30 PM
Georgian Court
at Nyack
Sat Oct 14
2:30 PM
Post
at Wilmington (Del.)
Sat Oct 14
3:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
Sat Oct 14
4:00 PM
Mercy
at Bloomfield
Sat Oct 14
4:00 PM
Southern Conn. St.
at Felician
Sat Oct 14
5:30 PM
Caldwell
at Holy Family
Sat Oct 14
6:00 PM
USciences
at Concordia (N.Y.)
Homecoming
Sun Oct 15
11:00 AM
Daemen
at Caldwell
Sun Oct 15
12:00 PM
Goldey-Beacom
at Concordia (N.Y.)
Sun Oct 15
1:00 PM
USciences
at New Haven
Mon Oct 16
2:30 PM
Nyack
at NYIT
Tue Oct 17
3:00 PM
Felician
at Post
Tue Oct 17
3:00 PM
Caldwell
at Concordia (N.Y.)
Tue Oct 17
3:30 PM
Holy Family
at Goldey-Beacom
Tue Oct 17
3:30 PM
Jefferson
at Chestnut Hill
Tue Oct 17
4:00 PM
Wilmington (Del.)
at Bridgeport
Tue Oct 17
6:00 PM
Wilmington (Del.)
at Georgian Court
Tue Oct 17
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Bloomfield
Tue Oct 17
7:00 PM
Felician
at Bloomfield
Tue Oct 17
7:00 PM
Post
at Nyack
Tue Oct 17
7:00 PM
Jefferson
at Goldey-Beacom
Tue Oct 17
7:00 PM
Holy Family
at Dominican (N.Y.)
Tue Oct 17
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Caldwell
Tue Oct 17
7:00 PM
USciences
at Chestnut Hill
Wed Oct 18
3:00 PM
Caldwell
at Concordia (N.Y.)
Wed Oct 18
3:00 PM
Holy Family
at Goldey-Beacom
Wed Oct 18
3:00 PM
Felician
at Post
Wed Oct 18
3:30 PM
Jefferson
at Chestnut Hill
Wed Oct 18
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Bloomfield
Thu Oct 19
6:00 PM
Nyack
at Saint Rose
Thu Oct 19
7:00 PM
Wilmington (Del.)
at Adelphi
Thu Oct 19
7:00 PM
Georgian Court
at Lincoln (Pa.)
Thu Oct 19
7:00 PM
Wilmington (Del.)
at Millersville
Thu Oct 19
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Mercy
Sat Oct 21
11:00 AM
Goldey-Beacom
at Caldwell
Sat Oct 21
12:00 PM
Nyack
at Jefferson
Sat Oct 21
12:00 PM
Holy Family
at Dominican (N.Y.)
Sat Oct 21
12:00 PM
Post
at Georgian Court
Sat Oct 21
12:00 PM
Wilmington (Del.)
at Concordia (N.Y.)
Sat Oct 21
12:00 PM
Nyack
at Jefferson
Sat Oct 21
12:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Goldey-Beacom
Sat Oct 21
12:00 PM
Felician
at USciences
Sat Oct 21
1:30 PM
Daemen
at Bloomfield
Sat Oct 21
1:30 PM
Goldey-Beacom
at Caldwell
Sat Oct 21
2:00 PM
Wilmington (Del.)
at Concordia (N.Y.)
Sat Oct 21
2:00 PM
Wilmington (Del.)
at Post
Sat Oct 21
2:30 PM
Nyack
at Jefferson
Sat Oct 21
2:30 PM
Post
at Georgian Court
Senior Day
Sat Oct 21
2:30 PM
Holy Family
at Dominican (N.Y.)
Sat Oct 21
4:30 PM
Georgian Court
at Caldwell
Sat Oct 21
5:30 PM
Chestnut Hill
at Felician
Sat Oct 21
6:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Chestnut Hill
Sat Oct 21
8:00 PM
Chestnut Hill
at Felician
Mon Oct 23
2:30 PM
Bloomsburg
at Jefferson
Tue Oct 24
6:00 AM
West Chester
at Georgian Court
Tue Oct 24
3:00 PM
Bloomfield
at Post
Tue Oct 24
3:30 PM
Queens (N.Y.)
at Dominican (N.Y.)
Tue Oct 24
3:30 PM
Georgian Court
at Holy Family
Tue Oct 24
3:30 PM
Jefferson
at Wilmington (Del.)
Tue Oct 24
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Nyack
@ Nyack HS
Tue Oct 24
7:00 PM
Shippensburg
at Goldey-Beacom
Wed Oct 25
3:00 PM
Goldey-Beacom
at Dist. Columbia
Wed Oct 25
3:00 PM
Bloomfield
at Post
Wed Oct 25
3:30 PM
Jefferson
at Wilmington (Del.)
Wed Oct 25
3:30 PM
Mercy
at Dominican (N.Y.)
Wed Oct 25
3:30 PM
Georgian Court
at Holy Family
Wed Oct 25
3:30 PM
Roberts Wesleyan
at Chestnut Hill
Wed Oct 25
5:00 PM
Caldwell
at Felician
Wed Oct 25
6:00 PM
Bloomfield
at Concordia (N.Y.)
Wed Oct 25
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Nyack
@ Nyack HS
Wed Oct 25
7:00 PM
Caldwell
at Post
Wed Oct 25
7:00 PM
Georgian Court
at Felician
Wed Oct 25
7:00 PM
Jefferson
at Wilmington (Del.)
Wed Oct 25
7:00 PM
Nyack
at Dominican (N.Y.)
Wed Oct 25
7:00 PM
Chestnut Hill
at Goldey-Beacom
Wed Oct 25
7:00 PM
Holy Family
at USciences
Wed Oct 25
7:30 PM
Caldwell
at Felician
Thu Oct 26
3:30 PM
East Stroudsburg
at Chestnut Hill
Fri Oct 27
1:00 PM
Goldey-Beacom
at Queens (N.Y.)
Fri Oct 27
2:30 PM
Molloy
at Jefferson
Fri Oct 27
3:00 PM
Bloomfield
at Caldwell
Fri Oct 27
7:00 PM
Chestnut Hill
at Lincoln (Pa.)
Sat Oct 28
11:00 AM
Goldey-Beacom
at Georgian Court
Sat Oct 28
12:00 PM
USciences
at Jefferson
Sat Oct 28
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Felician
Sat Oct 28
12:00 PM
Post
at Bloomfield
Sat Oct 28
1:00 PM
Wilmington (Del.)
at Concordia (N.Y.)
Sat Oct 28
1:00 PM
Bowie St.
vs. Goldey-Beacom
@ Lakewood, NJ Tri-Match
Sat Oct 28
1:00 PM
Caldwell
at Nyack
Sat Oct 28
1:00 PM
Holy Family
at Chestnut Hill
Sat Oct 28
2:00 PM
Lincoln (Pa.)
vs. Dominican (N.Y.)
@ Rutherford, N.J.
Sat Oct 28
3:00 PM
Bowie St.
at Georgian Court
Tri-Match
Sat Oct 28
4:00 PM
Lincoln (Pa.)
at Felician
Tue Oct 31
6:00 PM
Chestnut Hill
at Jefferson
Tue Oct 31
6:00 PM
Holy Family
at Georgian Court
Tue Oct 31
7:00 PM
Felician
at Post
Tue Oct 31
7:00 PM
Nyack
at USciences
Tue Oct 31
7:00 PM
Caldwell
at Bloomfield
Tue Oct 31
7:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Dominican (N.Y.)
Tue Oct 31
7:00 PM
Wilmington (Del.)
at Goldey-Beacom
Wed Nov 01
7:00 PM
Caldwell
at Southern Conn. St.
Thu Nov 02
6:00 PM
Jefferson
at Holy Family
Fri Nov 03
TBA
Concordia (Cal.)
at Jefferson
2017 Sports Anaheim DII Tip-Off Classic
Fri Nov 03
7:00 PM
Caldwell
at Pace
Sat Nov 04
TBA
Point Loma
at Jefferson
2017 Sports Anaheim DII Tip-Off Classic
Sat Nov 04
12:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Caldwell
Sat Nov 04
12:00 PM
USciences
at Wilmington (Del.)
Senior Day
Sat Nov 04
12:00 PM
Georgian Court
at Jefferson
Sat Nov 04
1:00 PM
Bloomfield
at Nyack
Sat Nov 04
1:00 PM
Felician
at Concordia (N.Y.)
Sat Nov 04
1:00 PM
Post
at Chestnut Hill
Sun Nov 05
TBA
Palm Beach Atl.
at Jefferson
2017 Sports Anaheim DII Tip-Off Classic
Sun Nov 05
12:00 PM
Holy Family
at Goldey-Beacom
Mon Nov 06
6:00 PM
Lincoln (Pa.)
at Jefferson
Wed Nov 08
6:00 PM
Chestnut Hill
at Georgian Court
Senior Night
Wed Nov 08
6:00 PM
Nyack
at Concordia (N.Y.)
Wed Nov 08
7:00 PM
Dominican (N.Y.)
at Post
Wed Nov 08
7:00 PM
Jefferson
at Bloomfield
Wed Nov 08
7:00 PM
Caldwell
at Felician
Wed Nov 08
7:00 PM
USciences
at Goldey-Beacom
Wed Nov 08
7:00 PM
Holy Family
at Wilmington (Del.)
Fri Nov 10
1:30 PM
Assumption
vs. Bloomfield
@ Easton, Mass. Stonehill Tip-Off Classic
Fri Nov 10
3:30 PM
Dominican (N.Y.)
at Stonehill
Fri Nov 10
5:00 PM
Bentley
at Holy Family
NE10/CACC Conference Challenge
Fri Nov 10
5:00 PM
Bloomfield
at St. Thomas Aquinas
Fri Nov 10
5:00 PM
Le Moyne
vs. Goldey-Beacom
@ Philadelphia, PA
Fri Nov 10
5:00 PM
USciences
at Georgian Court
Fri Nov 10
6:00 PM
Nyack
at Roberts Wesleyan
RWC Tournament
Fri Nov 10
6:00 PM
USciences
vs. LIU Post
@ Wilmington WilmU Tip-Off
Fri Nov 10
6:00 PM
Roberts Wesleyan
vs. Nyack
@ Daemen College Daemen Tournament
Fri Nov 10
7:00 PM
Mercy
vs. Dominican (N.Y.)
@ Sparkill, N.Y.
Fri Nov 10
7:00 PM
Southern N.H.
at USciences
Conference Challenge
Fri Nov 10
7:00 PM
Wilmington (Del.)
vs. Franklin Pierce
@ Holy Family University -- Philadelphia, Pa.
Fri Nov 10
8:00 PM
NYIT
at Wilmington (Del.)
Wilmington Tip-Off Classic
Fri Nov 10
8:00 PM
Felician
at Daemen
Sat Nov 11
TBA
Mercy
vs. Bloomfield
@ Sparkill, N.Y.
Sat Nov 11
TBA
Franklin Pierce
at Holy Family
Sat Nov 11
TBA
LIU Post
at Wilmington (Del.)
Wilmington Tip-Off Classic
Sat Nov 11
12:00 PM
Southern N.H.
vs. Goldey-Beacom
@ Philadelphia, PA Conference Challenge
Sat Nov 11
12:00 PM
Saint Anselm
vs. Caldwell
@ Georgian Court University (Lakewood, N.J.) 2017 GCU Invitational
Sat Nov 11
12:00 PM
Concordia (N.Y.)
at Post
Sat Nov 11
12:00 PM
Bloomfield
at Dominican (N.Y.)
Sat Nov 11
12:00 PM
Goldey-Beacom
at Caldwell
Sat Nov 11
1:00 PM
Nyack
vs. Daemen
@ @Roberts Wesleyan College RWC Tournament
Sat Nov 11
1:00 PM
Felician
at Nyack
Sat Nov 11
2:00 PM
Queens (N.Y.)
at Jefferson
Jefferson Challenge
Sat Nov 11
2:00 PM
St. Rose
vs. Concordia (N.Y.)
@ Lakewood, N.J. GCU Invitational
Sat Nov 11
2:00 PM
Le Moyne
at USciences
Conference Challenge
Sat Nov 11
2:00 PM
Felician
vs. Roberts Wesleyan
@ Amherst, N.Y.
Sat Nov 11
3:00 PM
Dominican (N.Y.)
at St. Thomas Aquinas
Sat Nov 11
3:00 PM
Merrimack
at Jefferson
Sat Nov 11
4:00 PM
Merrimack
at Georgian Court
2017 GCU Lions Invitational
Sat Nov 11
4:00 PM
Dominican (N.Y.)
vs. Assumption
@ Easton, Mass. Stonehill Tip-Off Classic
Sat Nov 11
4:00 PM
Nyack
at Daemen
Daemen Tournament
Sat Nov 11
4:00 PM
NYIT
at Post
Sat Nov 11
4:30 PM
Goldey-Beacom
vs. Franklin Pierce
@ SNHU Tournament -- Manchester, N.H.
Sat Nov 11
5:00 PM
Bentley
vs. Wilmington (Del.)
@ Philadelphia, Pa. (Holy Family Univ.) NE10/CACC Conference Challenge
Sat Nov 11
5:30 PM
Concordia (N.Y.)
vs. Saint Anselm
@ Bentley University (Waltham, Mass.) Bentley Tip-Off Classic
Sat Nov 11
6:00 PM
NYIT
vs. USciences
@ Wilmington, Del. Wilmington Tip-Off Classic
Sat Nov 11
6:00 PM
Wilmington (Del.)
at Chestnut Hill
Sat Nov 11
7:30 PM
Georgian Court
at Bentley
Bentley Tip-Off Classic
Sun Nov 12
TBA
Molloy
at Jefferson
Jefferson Challenge
Sun Nov 12
TBA
American Int'l
at Jefferson
East Region Conference Challenge
Sun Nov 12
10:00 AM
Concordia (N.Y.)
vs. Saint Anselm
@ Georgian Court University (Lakewood, N.J.) 2017 GCU Invitational
Sun Nov 12
12:00 PM
Queens (N.Y.)
vs. Chestnut Hill
@ Thomas Jefferson University
Sun Nov 12
12:00 PM
Caldwell
at Merrimack
Sun Nov 12
TBA
Merrimack
at Holy Family
Sun Nov 12
2:00 PM
St. Rose
at Georgian Court
2017 GCU Lions Invitational
Sun Nov 12
3:30 PM
Georgian Court
vs. Saint Anselm
@ Bentley University (Waltham, Mass.) Bentley Tip-Off Classic
Sun Nov 12
5:30 PM
Concordia (N.Y.)
at Bentley
Bentley Tip-Off Classic
Sun Nov 12
6:30 PM
Goldey-Beacom
at Southern N.H.
No Event
Previous Next View Full Schedule

Standings

Men's Soccer
  • Men's Soccer
  • Women's Soccer
  • Women's Volleyball
  • Women's Tennis
  • Men's Basketball
  • Women's Basketball
  • Softball
  • Baseball
  • Women's Lacrosse
  • Men's Tennis

2017 Standings

 
Conference Overall
 
GP Record Win % PF PA GP Record Win % PF PA Last 10 Streak
Bloomfield 3 3-0 1.000 12 1 6 5-1 0.833 19 6 5-1 Won 4
Georgian Court 2 2-0 1.000 5 3 7 5-1-1 0.786 13 9 5-1-1 Won 1
Jefferson 2 2-0 1.000 6 1 4 2-2 0.500 6 3 2-2 Won 1
Chestnut Hill 3 2-1 0.667 8 7 6 3-3 0.500 10 13 3-3 Won 1
Felician 3 2-1 0.667 5 12 6 3-3 0.500 8 18 3-3 Won 2
Goldey-Beacom 3 2-1 0.667 10 3 6 4-2 0.667 22 8 4-2 Lost 1
Wilmington (Del.) 3 2-1 0.667 13 4 6 2-2-2 0.500 14 7 2-2-2 Lost 1
Nyack 2 1-1 0.500 3 4 6 3-2-1 0.583 12 11 3-2-1 Won 1
Post 2 1-1 0.500 3 2 5 2-3 0.400 8 8 2-3 Lost 1
Caldwell 2 0-2 0.000 1 9 7 2-4-1 0.357 7 18 2-4-1 Lost 1
Concordia (N.Y.) 3 0-3 0.000 1 10 5 1-4 0.200 4 13 1-4 Lost 3
Dominican (N.Y.) 3 0-3 0.000 4 7 6 0-6 0.000 4 13 0-6 Lost 6
Holy Family 3 0-3 0.000 3 11 6 1-5 0.167 9 19 1-5 Lost 4

Videos

Social

Central Atlantic Collegiate Conference

P.O. Box 3575   New Haven, CT 06525   (203) 298-4806