CACC Scoreboard

September 2019
Schedule for the month of September 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
4
5
Nyack
at Shippensburg
Final - 2OT
2 - 2

Dist. Columbia
vs Goldey-Beacom
Final
1 - 0

West Chester
at Jefferson
Final - OT
3 - 2

Felician
at Franklin Pierce
Final
0 - 4

Millersville
at Wilmington (Del.)
Final
1 - 5

Bloomfield
at American Int'l
Final
2 - 4

Stonehill
at Chestnut Hill
Final
1 - 3

Post
at Adelphi
Final
1 - 2

Saint Anselm
at Goldey-Beacom
Final - 2OT
0 - 0

Holy Family
at West Chester
Final
0 - 4

Bloomfield
at Assumption
Final
0 - 3
6
at Adelphi Panther Challenge

Georgian Court
at Barry
Final
0 - 2

Dominican (N.Y.)
vs Bentley
Final
0 - 2

Nyack
at Franklin Pierce
Final
0 - 5

Wilmington (Del.)
at New York Tech
Final
3 - 2

New Haven
vs Post
Final - 2OT
1 - 1

Caldwell
at Fairmont St.
Final
1 - 0

Georgian Court
at Pace
Final
3 - 6

New Haven
at Post
Postponed

Georgian Court
at Virginia St.
Final
3 - 1

Felician
at Notre Dame (Ohio)
Final
0 - 3

Chestnut Hill
vs Kutztown
Final
1 - 3

Goldey-Beacom
at West Chester
Final
0 - 3

Dominican (N.Y.)
at Southern Conn. St.
Final
1 - 3



Pace
at Holy Family (PA)
Final
0 - 3

Georgian Court
vs Shepherd
Final
0 - 3

Dominican (N.Y.)
vs Queens (N.Y.)
Final
0 - 3


Felician
at Bloomsburg
Final
2 - 3

Saint Rose
vs Nyack
Final
3 - 0

Stonehill
at Caldwell
Final
3 - 0

Holy Family (PA)
at West Chester
Final
0 - 3

Chestnut Hill
at Shippensburg
Final
0 - 3
7
at Philadelphia Metropolitan Invitational

at Fleet Feet Invitational

at 19th Annual WUXC Invite

Stonehill
at Holy Family
Final
1 - 2

Dominican (N.Y.)
at Queens (N.Y.)
Final
0 - 1

Millersville
vs Goldey-Beacom
Final - OT
2 - 1

Caldwell
at Assumption
Final
2 - 4

East Stroudsburg
at Chestnut Hill
Final - 2OT
2 - 1

Concordia (N.Y.)
at St. Michael's
Final
0 - 3

Dist. Columbia
at Wilmington (Del.)
Final - OT
0 - 1

Bloomfield
vs Saint Rose
Final
1 - 3

East Stroudsburg
at Chestnut Hill
Final
6 - 0


St. Michael's
at Bloomfield
Final
1 - 0

Bloomsburg
at Goldey-Beacom
Final
3 - 0

Saint Anselm
at Holy Family
Final - OT
1 - 0

American Int'l
at Dominican (NY)
Final
3 - 4

Le Moyne
at USciences
Final
7 - 0

Alderson Broaddus
vs Georgian Court
Final
1 - 3

Chestnut Hill
vs Slippery Rock
Final
0 - 3

Goldey-Beacom
at West Chester
Final
1 - 3


Stonehill
at Bloomfield
Final
3 - 0

Nyack
at Queens (N.Y.)
Final
3 - 0

Pace
vs Goldey-Beacom
Final
0 - 3

Post
vs Franklin Pierce
Final
0 - 3



Georgian Court
vs Davis & Elkins
Final
3 - 2

Wilmington (Del.)
vs Saint Rose
Final
3 - 0

Caldwell
vs Assumption
Final
3 - 2

California (Pa.)
vs Felician
Final
2 - 3

USciences
at Bloomfield
Final
1 - 3

Wilmington (Del.)
at Molloy
Final
0 - 3

Caldwell
at Southern Conn. St.
Final
0 - 3

Felician
vs Fairmont St.
Final
0 - 3
8
at FPU Fall Invitational

at Baruch Invitational

Georgian Court
at Nova Southeastern
Final
0 - 7

Le Moyne
at Jefferson
Final
8 - 0

Felician
at Lock Haven
Final
0 - 4

Stonehill
vs Dominican (N.Y.)
Final
5 - 1

Caldwell
at Davis & Elkins
Final
1 - 4

Jefferson
at Saint Rose
Final
0 - 6

Concordia (N.Y.)
at Queens (N.Y.)
Final
2 - 6

New Haven
vs Georgian Court
Final
0 - 3


Wilmington (Del.)
at Adelphi
Final
0 - 2

Molloy
at Post
Final
3 - 4

Le Moyne
at Chestnut Hill
Final
6 - 1

Holy Family
at Dominican (NY)
Final
0 - 7

Wilmington (Del.)
vs Franklin Pierce
Final
3 - 1

Wilmington (Del.)
at Queens (N.Y.)
Final
3 - 0
9
at FPU Fall Invitational

at Jefferson/Swarthmore/Wesley Tri-Match

Shepherd
at Goldey-Beacom
Final
1 - 7

Goldey-Beacom
at Bridgeport
Final
0 - 3
10
Post
at American Int'l
Final
5 - 2

USciences
at West Chester
Final
0 - 3

Jefferson
at Millersville
Final
0 - 3

Dominican (N.Y.)
at Mercy
Final
0 - 3

Post
at Saint Rose
Final
0 - 3
11
Felician
at East Stroudsburg
Final
0 - 7

Saint Rose
at Dominican (N.Y.)
Final
2 - 1

Queens (N.Y.)
at Jefferson
Final
2 - 0

St. Thomas Aquinas
at Holy Family
Final
0 - 4

Concordia (N.Y.)
at Staten Island
Final - OT
3 - 2

West Chester
at Wilmington (Del.)
Final - OT
1 - 2


Bloomsburg
at Bloomfield
Final
0 - 4

Bloomfield
at New Haven
Final
1 - 5

Chestnut Hill
at Lincoln (Pa.)
Final
6 - 0

Dominican (NY)
at St. Thomas Aquinas
Final
1 - 6

Millersville
at Holy Family
Final
7 - 0
12
Roberts Wesleyan
at Dominican (N.Y.)
Final - 2OT
2 - 1

Concordia (N.Y.)
at Pace
Final
1 - 3

13
Georgian Court
at West Chester
Final
1 - 2

Southern Conn. St.
at Nyack
Final - 2OT
3 - 3

Caldwell
at Le Moyne
Final
0 - 3

Salem (WV)
at Chestnut Hill
Final
0 - 0

USciences
vs ITA East Regional Championships
TBA

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA

ITA East Regionals
vs Dominican (NY)
TBA

Salem (WV)
at Chestnut Hill
Final
0 - 1

TBA
vs Wilmington (Del.)
TBA

USciences
vs ITA East Regional Championships
TBA

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regional
TBA

Caldwell
vs East Stroudsburg
Final
0 - 3

Notre Dame (Ohio)
vs Goldey-Beacom
Final
3 - 0

American Int'l
at Georgian Court
Final
2 - 3

Le Moyne
at Wilmington (Del.)
Final
1 - 3

Franklin Pierce
vs Holy Family (PA)
Final
1 - 3


Caldwell
vs Molloy
Final
0 - 3

Virginia Union
vs Chestnut Hill
Final
0 - 3

Salem (WV)
vs Goldey-Beacom
Final
0 - 3

Le Moyne
vs Georgian Court
Final
0 - 3

American Int'l
at Wilmington (Del.)
Final
2 - 3

Dominican (N.Y.)
at Saint Rose
Final
0 - 3

Roberts Wesleyan
vs Chestnut Hill
Final
1 - 3

Franklin Pierce
vs Jefferson
Final
2 - 3

Adelphi
at Holy Family (PA)
Final
2 - 3

Alderson Broaddus
vs USciences
Final
3 - 2
14
at Kutztown Division II/III Challenge

East Stroudsburg
at Jefferson
Final - 2OT
2 - 2

Bentley
at Holy Family
Final
2 - 0

Felician
at Shepherd
Final
5 - 2

Wilmington (Del.)
at New York Tech
Final
4 - 0

Goldey-Beacom
at Shippensburg
Final
3 - 0

Molloy
at Bloomfield
Final
3 - 1

Concordia (N.Y.)
at Stonehill
Final
2 - 3

USciences
vs ITA East Regional Championships
TBA

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA

ITA East Regionals
vs Dominican (NY)
TBA


Molloy
at Georgian Court
Final
3 - 1

Goldey-Beacom
at Daemen
Final
1 - 3

Concordia (N.Y.)
at St. Thomas Aquinas
Final - 2OT
2 - 1

New York Tech
at Post
Final
1 - 1

Roberts Wesleyan
at Bloomfield
Final
2 - 1

Queens (N.Y.)
at Jefferson
Final
1 - 0

TBA
vs Wilmington (Del.)
TBA

USciences
vs ITA East Regional Championships
TBA

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA

Shippensburg
at Jefferson
Final
0 - 7

Felician
vs Southern Conn. St.
Final
0 - 3

Adelphi
at Wilmington (Del.)
Final
3 - 1

Le Moyne
vs Holy Family (PA)
Final
3 - 1

USciences
at Frostburg St.
Final
0 - 3

Caldwell
at Bentley
Final
0 - 3

Chestnut Hill
vs West Chester
Final
2 - 3


Franklin Pierce
vs Georgian Court
Final
3 - 1

American Int'l
at Jefferson
Final
2 - 3

Bowie St.
vs USciences
Final
0 - 3

Nyack
at Lock Haven
Final
1 - 3

Goldey-Beacom
at St. Michael's
Final
3 - 0

Le Moyne
vs Jefferson
Final
1 - 3

American Int'l
at Holy Family (PA)
Final
2 - 3


Chestnut Hill
at Millersville
Final
0 - 1

Rollins
vs Caldwell
Final
3 - 1

Franklin Pierce
at Wilmington (Del.)
Final
3 - 1

Adelphi
at Georgian Court
Final
3 - 1

Bloomfield
at New Haven
Final
0 - 3

Bloomsburg
vs Felician
Final
3 - 2

Goldey-Beacom
at Kutztown
Final
2 - 3

15
at Frederick W. Anton III Memorial Invitational

at Glade Springs Intercollegiate

at Swarthmore/Neumann Fall Invitational

at Queensborough CC Invitational

Caldwell
at Saint Rose
Final
1 - 2

Saint Anselm
at Nyack
Final
4 - 3

Salem (WV)
at Dominican (N.Y.)
Final
0 - 1

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA

Millersville
at Jefferson
Final
1 - 0

Salem (WV)
at Dominican (N.Y.)
Final
0 - 5

Le Moyne
at Georgian Court
Final
0 - 2

Mercy
at Wilmington (Del.)
Final - 2OT
1 - 0

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA

Felician
vs Bridgeport
Final
1 - 3

Bloomsburg
at Post
Final
3 - 1


Southern Conn. St.
at Post
Final
3 - 1
16
at Glade Springs Intercollegiate

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA

Concordia (N.Y.)
vs ITA East Regionals
TBA
17
Mercy
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 1

Adelphi
at Georgian Court
Final
4 - 0

Nyack
at New Haven
Final
0 - 3

Jefferson
at Millersville
Final
2 - 5

Jefferson
at Millersville
Final
2 - 5

St. Thomas Aquinas
at Post
Final
5 - 2
18

Goldey-Beacom
at Bridgeport
Final
0 - 1

Caldwell
at New York Tech
Final
0 - 6

Southern N.H.
at Wilmington (Del.)
Final
1 - 2

Nyack
at Daemen
Final
0 - 7

Dominican (N.Y.)
at St. Thomas Aquinas
Final
2 - 0

Bloomfield
at Queens (N.Y.)
Final - OT
0 - 1

Concordia (N.Y.)
at Staten Island
Final
4 - 3

Georgian Court
at Assumption
Final
0 - 1

Post
at Saint Anselm
Final
1 - 4

Molloy
at Caldwell
Final
4 - 0

Felician
at Trinity (D.C.)
Final
9 - 0

Wilmington (Del.)
at Bridgeport
Final
1 - 2

Holy Family
at Lincoln (Pa.)
Cancelled

Georgian Court
at Holy Family (PA)
Final
3 - 0

Goldey-Beacom
at Jefferson
Final
2 - 3

Caldwell
at Concordia (N.Y.)
Final
3 - 1


Chestnut Hill
at USciences
Final
2 - 3

Felician
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 0
19
Holy Family
at East Stroudsburg
Final
1 - 2

Concordia (N.Y.)
at Adelphi
Final
4 - 2

Cabrini
at Jefferson
Final
0 - 7

USciences
at Lincoln (Pa.)
Final
3 - 0
20
at Goldey-Beacom Fall Classic

at Patty Doyle Meet of Champions

Queens (N.Y.)
at Post
Final
7 - 0

Felician
at American Int'l
Final
0 - 3

Glenville St.
at Wilmington (Del.)
Final
1 - 3

Millersville
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 0

Le Moyne
at Georgian Court
Final
0 - 3

Jefferson
at East Stroudsburg
Final
2 - 3

West Chester
vs Caldwell
Final
3 - 0

Lewis
at Holy Family (PA)
Final
3 - 0

Adelphi
at Chestnut Hill
Final
2 - 3


Caldwell
vs Stonehill
Final
1 - 3

Wilmington (Del.)
at Daemen
Final
0 - 3

Southern N.H.
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 0

Kutztown
at Georgian Court
Final
0 - 3

Jefferson
vs Southern Conn. St.
Final
3 - 0

Holy Family (PA)
at Molloy
Final
0 - 3
21
at Osprey Open

at Bill Fritz/Charlie Way Invitational

Goldey-Beacom
at Caldwell
Final
2 - 1

Concordia (N.Y.)
at Holy Family
Final
2 - 1

Felician
at Wilmington (Del.)
Final
1 - 8

Nyack
at Chestnut Hill
Final
2 - 5

Jefferson
at Post
Final
0 - 2

Georgian Court
at Dominican (N.Y.)
Final
2 - 0

Concordia (N.Y.)
at Holy Family
Final
0 - 7

Felician
at Wilmington (Del.)
Final
0 - 2

Nyack
at Chestnut Hill
Final
4 - 1


Goldey-Beacom
at Caldwell
Final - 2OT
3 - 3

Georgian Court
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 2

Roberts Wesleyan
at Dominican (NY)
Final
4 - 3

Holy Family
at Concordia (N.Y.)
Final
0 - 7

USciences
at Jefferson
Final
4 - 3

Caldwell
at Chestnut Hill
Final
1 - 6

Wilmington (Del.)
at Post
Final
2 - 5

New Haven
at Holy Family (PA)
Final
3 - 1

Millersville
at USciences
Final
3 - 0

Wilmington (Del.)
vs Salem (WV)
Final
3 - 0

Adelphi
at Bloomfield
Final
3 - 1




Wilmington (Del.)
at Lock Haven
Final
3 - 0

Queens (N.Y.)
at Bloomfield
Final
1 - 3

Stonehill
vs Jefferson
Final
3 - 2

Caldwell
vs Southern Conn. St.
Final
3 - 0

Jefferson
vs West Chester
Final
3 - 1

Caldwell
at East Stroudsburg
Final
1 - 3
22
at York College Invitational

at York College Invitational

Wilmington (Del.)
at Queens (N.Y.)
Final
1 - 6
23
at Jefferson/Cabrini/USciences Tri-Match

at Penmen Fall Invitational

at 10th Annual Jay Jennison Cup

Kutztown
at Chestnut Hill
Final
0 - 7

Kutztown
at Chestnut Hill
Final
1 - 6
24
at Penmen Fall Invitational

at 10th Annual Jay Jennison Cup

Mercyhurst
at Dominican (N.Y.)
Final
1 - 2


Wilmington (Del.)
at Georgian Court
Final
8 - 1


West Chester
at Holy Family
Final
2 - 0

Chestnut Hill
at Goldey-Beacom
Final
1 - 4

Holy Family
at Mercy
Final - OT
1 - 2


Chestnut Hill
at Georgian Court
Final
0 - 3


Wilmington (Del.)
at Goldey-Beacom
Final
1 - 3

Caldwell
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 0


Concordia (N.Y.)
at Nyack
Final
3 - 2

Holy Family (PA)
at Southern Conn. St.
Final
3 - 0
25
Jefferson
at Mercy
Final
0 - 3


Bloomfield
at Concordia (N.Y.)
Final - 2OT
0 - 0

Wilmington (Del.)
at Georgian Court
Final - 2OT
0 - 0


Queens (N.Y.)
at Holy Family
Final
4 - 2


Dominican (N.Y.)
at Molloy
Final
0 - 3

Post
at Caldwell
Final
6 - 1

Chestnut Hill
at Holy Family
Final
6 - 1

Concordia (N.Y.)
at Dominican (NY)
Final
7 - 0

Goldey-Beacom
at Jefferson
Final
6 - 1

Wilmington (Del.)
at USciences
Final
1 - 6
26
Chestnut Hill
at Goldey-Beacom
Final
1 - 7

Post
at Concordia (N.Y.)
Final
1 - 3

Holy Family (PA)
at Jefferson
Final
3 - 2

Bloomfield
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 1

Georgian Court
at Wilmington (Del.)
Final
2 - 3


Goldey-Beacom
at Chestnut Hill
Final
1 - 3
27
USciences
at West Chester
Final
6 - 1

USciences
at West Chester
Final
3 - 4

28
at Hornet Harrier Invitational

at Univ. of Delaware Invitational

at Ted Owen Invitational

at Capital Cross Challenge

at Blue Apple Invitational

Le Moyne
at Post
Final
0 - 3

Concordia (N.Y.)
at Jefferson
Final - OT
4 - 3

Caldwell
at Chestnut Hill
Final - 2OT
4 - 5

Dominican (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
Final
0 - 5

Felician
at Georgian Court
Final
0 - 2

Nyack
at Goldey-Beacom
Final
1 - 5

Holy Family
at Bloomfield
Final
1 - 2

Concordia (N.Y.)
at Jefferson
Final
0 - 4

Dominican (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
Final
0 - 3

Felician
at Georgian Court
Final
0 - 6

Nyack
at Goldey-Beacom
Final
1 - 6

Caldwell
at Chestnut Hill
Final - OT
2 - 1

Holy Family
at Bloomfield
Final
2 - 1

Jefferson
at Concordia (N.Y.)
Final
0 - 7

Caldwell
at USciences
Final
0 - 7

Post
at Chestnut Hill
Final
3 - 4

Holy Family
at Goldey-Beacom
Final
0 - 7

Dominican (NY)
at Wilmington (Del.)
Final
3 - 4

Jefferson
at Georgian Court
Final
1 - 3

USciences
at Wilmington (Del.)
Final
1 - 3

Concordia (N.Y.)
at Bloomfield
Final
0 - 3

Lincoln (Pa.)
at Felician
Final
0 - 3

Holy Family (PA)
at Chestnut Hill
Final
2 - 3


Pace
at Bloomfield
Final
1 - 3
29
Southern N.H.
at Post
Final
6 - 1

Bloomsburg
at Chestnut Hill
Final
0 - 7

Dominican (NY)
at Goldey-Beacom
Final
0 - 7

Bloomsburg
at Chestnut Hill
Final
4 - 3

Southern N.H.
at Post
Final
6 - 1

Dist. Columbia
at Wilmington (Del.)
Final
6 - 1
30
at Jefferson Classic

at Jefferson/Bryn Athyn/Goldey-Beacom Tri-Match

at Griffin Invitational

at The Griffin Invitational

Bridgeport
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 1
1
at Griffin Invitational

at The Griffin Invitational

Felician
at Concordia (N.Y.)
Final
0 - 1

Bloomfield
at Post
Final
1 - 2

Wilmington (Del.)
at Holy Family
Final
0 - 1

Jefferson
at Chestnut Hill
Final
3 - 1

Dominican (N.Y.)
at Nyack
Final - 2OT
2 - 2

Jefferson
at Chestnut Hill
Final
4 - 3

USciences
at Goldey-Beacom
Final
2 - 5

Concordia (N.Y.)
at Caldwell
Final
7 - 0

Holy Family
at Wilmington (Del.)
Final
3 - 4
2
at Stockton Tri-Match

Felician
at Concordia (N.Y.)
Final
1 - 2

Bloomfield
at Post
Final
1 - 2

Mercy
at Georgian Court
Final
0 - 1

Wilmington (Del.)
at Holy Family
Final
0 - 2

Jefferson
at Chestnut Hill
Final
2 - 1

Goldey-Beacom
at Molloy
Final
3 - 1

Dominican (N.Y.)
at Nyack
Final
2 - 0

USciences
at Dist. Columbia
Final
2 - 5

St. Thomas Aquinas
at Jefferson
Final
7 - 0

New York Tech
at Goldey-Beacom
Final - OT
1 - 2

USciences
at Dist. Columbia
Final
1 - 6

Dominican (NY)
at Post
Final
1 - 6

Wilmington (Del.)
at Jefferson
Final
0 - 3

USciences
at Holy Family (PA)
Final
0 - 3

Concordia (N.Y.)
at Felician
Final
2 - 3

Dominican (N.Y.)
at Nyack
Final
1 - 3

Georgian Court
at Goldey-Beacom
Final
3 - 1

Bloomfield
at Post
Final
3 - 0
3
at Jefferson/Dominican (N.Y.)/Penn State Abington Tri-Match

Concordia (N.Y.)
at New Haven
Postponed

Caldwell
at New Haven
Final
0 - 3
4
St. Thomas Aquinas
at Caldwell
Final
7 - 0

Post
at Chestnut Hill
Final
0 - 3

Saint Rose
at USciences
Final
0 - 3
5
at NJIT Highlander Invitational

at Lehigh Paul Short Run

at Don Cathcart Invitational

at MSMC Knight Invite

Georgian Court
at Caldwell
Final
2 - 4

Post
at Wilmington (Del.)
Final - 2OT
1 - 1

Nyack
at Holy Family
Final
0 - 1

Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Final - 2OT
1 - 2

Bloomfield
at Jefferson
Final
1 - 3

Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
Final
1 - 2

Georgian Court
at Caldwell
Final
0 - 1

Nyack
at Holy Family
Final
2 - 8

Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Final
1 - 4

Post
at Wilmington (Del.)
Final
3 - 2

Felician
at Salem (WV)
Final
3 - 0

Bloomfield
at Jefferson
Final
0 - 6

Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
Final - 2OT
4 - 5

Caldwell
at Holy Family
Final
4 - 3

Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Final
1 - 6

USciences
at Dominican (NY)
Final
6 - 1

Wilmington (Del.)
at Jefferson
Final
1 - 6

Goldey-Beacom
at Post
Final
7 - 0

Caldwell
at Jefferson
Final
1 - 3

USciences
at Dominican (N.Y.)
Final
3 - 1

Nyack
at Georgian Court
Final
0 - 3

Felician
at Goldey-Beacom
Final
3 - 2

Bloomfield
at Wilmington (Del.)
Final
3 - 2

Post
at Holy Family (PA)
Final
0 - 3

Saint Rose
at Georgian Court
Final
0 - 3

Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
Final
3 - 1