CACC Scoreboard

February 2020
Schedule for the month of February 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
Holy Family
at Concordia (N.Y.)
3:00 PM

Georgian Court
at Dominican (N.Y.)
5:00 PM

Holy Family
at Concordia (N.Y.)
1:00 PM

Georgian Court
at Dominican (N.Y.)
3:00 PM
27
28
29
Nyack
at Caldwell
7:30 PM

Post
at Bloomfield
7:30 PM

Georgian Court
at Chestnut Hill
8:00 PM

USciences
at Jefferson
8:00 PM

Wilmington (Del.)
at Holy Family
8:00 PM

Dominican (N.Y.)
at Felician
8:00 PM

Nyack
at Caldwell
5:30 PM

Dominican (N.Y.)
at Felician
5:30 PM

Post
at Bloomfield
5:30 PM

Georgian Court
at Chestnut Hill
6:00 PM

USciences
at Jefferson
6:00 PM

Wilmington (Del.)
at Holy Family
6:00 PM
30
31
1
USciences
at Nyack
3:00 PM

Jefferson
at Caldwell
3:00 PM

Bloomfield
at Goldey-Beacom
3:00 PM

Post
at Wilmington (Del.)
3:00 PM

Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
3:00 PM

Holy Family
at Dominican (N.Y.)
3:00 PM

Jefferson
at Caldwell
1:00 PM

Bloomfield
at Goldey-Beacom
1:00 PM

USciences
at Nyack
1:00 PM

Post
at Wilmington (Del.)
1:00 PM

Chestnut Hill
at Concordia (N.Y.)
1:00 PM

Holy Family
at Dominican (N.Y.)
1:00 PM
2
3
4
Felician
at Nyack
7:30 PM

Goldey-Beacom
at USciences
7:30 PM

Concordia (N.Y.)
at Bloomfield
7:30 PM

Caldwell
at Post
7:30 PM

Holy Family
at Georgian Court
8:00 PM

Chestnut Hill
at Wilmington (Del.)
8:00 PM

Goldey-Beacom
at USciences
5:30 PM

Felician
at Nyack
5:30 PM

Concordia (N.Y.)
at Bloomfield
5:30 PM

Holy Family
at Georgian Court
6:00 PM

Chestnut Hill
at Wilmington (Del.)
6:00 PM

Caldwell
at Post
7:30 PM
5
Southern Conn. St.
at Jefferson
6:00 PM
6
7
Post
at Tampa
6:00 PM

Georgian Court
at Nova Southeastern
5:00 PM

Georgian Court
at Nova Southeastern
7:00 PM
8
Post
at Tampa
3:00 PM

Nyack
at Chestnut Hill
3:00 PM

Jefferson
at Post
3:00 PM

Georgian Court
at Bloomfield
3:00 PM

Dominican (N.Y.)
at USciences
3:00 PM

Wilmington (Del.)
at Caldwell
3:00 PM

Felician
at Holy Family
3:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Goldey-Beacom
6:00 PM

Georgian Court
at Lynn
12:00 PM

Georgian Court
at Lynn
2:00 PM

Jefferson
at Post
1:00 PM

Nyack
at Chestnut Hill
1:00 PM

Georgian Court
at Bloomfield
1:00 PM

Dominican (N.Y.)
at USciences
1:00 PM

Wilmington (Del.)
at Caldwell
1:00 PM

Felician
at Holy Family
1:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Goldey-Beacom
4:00 PM
9
Post
at Tampa
1:00 PM

Georgian Court
at Barry
11:00 AM

Georgian Court
at Barry
1:00 PM
10
11
12
Caldwell
at Concordia (N.Y.)
7:00 PM

Goldey-Beacom
at Holy Family
7:30 PM

Post
at Dominican (N.Y.)
7:30 PM

Jefferson
at Wilmington (Del.)
8:00 PM

Bloomfield
at Felician
8:00 PM

USciences
at Georgian Court
8:00 PM

Caldwell
at Concordia (N.Y.)
5:00 PM

Goldey-Beacom
at Holy Family
5:30 PM

Bloomfield
at Felician
5:30 PM

Post
at Dominican (N.Y.)
5:30 PM

Jefferson
at Wilmington (Del.)
6:00 PM

USciences
at Georgian Court
6:00 PM
13
14
Goldey-Beacom
at Limestone
TBA

Bloomsburg
at Georgian Court
3:00 PM
15
Goldey-Beacom
at Limestone
TBA

Goldey-Beacom
at Limestone
TBA

Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
3:00 PM

Post
at Georgian Court
3:00 PM

Chestnut Hill
at Bloomfield
3:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
3:00 PM

Caldwell
at Holy Family
3:00 PM

USciences
at Felician
3:30 PM

Nyack
at Jefferson
4:00 PM

Georgian Court
at Mercy
TBA

USciences
at TCNJ
3:00 PM

Dominican (N.Y.)
at Goldey-Beacom
1:00 PM

Post
at Georgian Court
1:00 PM

USciences
at Felician
1:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Wilmington (Del.)
1:00 PM

Caldwell
at Holy Family
1:00 PM

Chestnut Hill
at Bloomfield
1:00 PM

Nyack
at Jefferson
2:00 PM

USciences
at TCNJ
12:00 PM
16
Goldey-Beacom
at Limestone
TBA

Bloomfield
at Newberry
1:00 PM

Bloomfield
at Newberry
3:00 PM
17
18
Nyack
at Concordia (N.Y.)
7:00 PM

Felician
at Post
7:30 PM

Bloomfield
at Dominican (N.Y.)
7:30 PM

Holy Family
at USciences
7:30 PM

Chestnut Hill
at Goldey-Beacom
8:00 PM

Georgian Court
at Jefferson
8:00 PM

Georgian Court
at New York Tech
TBA

Chestnut Hill
at St. Thomas Aquinas
3:00 PM

Nyack
at Concordia (N.Y.)
5:00 PM

Holy Family
at USciences
5:30 PM

Felician
at Post
5:30 PM

Bloomfield
at Dominican (N.Y.)
5:30 PM

Georgian Court
at Jefferson
6:00 PM

Chestnut Hill
at Goldey-Beacom
6:00 PM

Shippensburg
at Georgian Court
3:00 PM
19
Dist. Columbia
at Felician
TBA
20
Felician
vs Stonehill
6:00 PM

St. Thomas Aquinas
at Holy Family
3:00 PM
21
Felician
vs Southern N.H.
2:30 PM

Tiffin
vs Goldey-Beacom
4:00 PM
22
Felician
vs New Haven
10:00 AM

New Haven
vs Felician
1:00 PM

Post
vs St. Thomas Aquinas
6:00 PM

Post
at Nyack
3:00 PM

Felician
at Concordia (N.Y.)
3:00 PM

Georgian Court
at Goldey-Beacom
3:00 PM

Wilmington (Del.)
at USciences
3:00 PM

Dominican (N.Y.)
at Caldwell
3:00 PM

Jefferson
at Chestnut Hill
4:00 PM

Dominican (N.Y.)
at Pace
TBA

Roberts Wesleyan
at Felician
TBA

Southern N.H.
at Georgian Court
1:00 PM

Adelphi
at Concordia (N.Y.)
TBA

Felician
at Concordia (N.Y.)
1:00 PM


Georgian Court
at Goldey-Beacom
1:00 PM

Wilmington (Del.)
at USciences
1:00 PM

Dominican (N.Y.)
at Caldwell
1:00 PM

Jefferson
at Chestnut Hill
6:30 PM

Georgian Court
at East Stroudsburg
TBA
23
St. Thomas Aquinas
vs Felician
12:00 PM
24
25
St. Thomas Aquinas
at Felician
TBA

Molloy
at Georgian Court
3:00 PM

American International
at Dominican (N.Y.)
4:00 PM

Post
at St. Thomas Aquinas
3:00 PM
26
Felician
at Millersville
TBA

Felician
at Millersville
TBA

Concordia (N.Y.)
at Dominican (N.Y.)
7:30 PM

Nyack
at Bloomfield
7:30 PM

Wilmington (Del.)
at Georgian Court
8:00 PM

Jefferson
at Goldey-Beacom
8:00 PM

Caldwell
at Felician
8:00 PM

Chestnut Hill
at Holy Family
8:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Dominican (N.Y.)
5:30 PM

Nyack
at Bloomfield
5:30 PM

Caldwell
at Felician
5:30 PM

Chestnut Hill
at Holy Family
5:30 PM

Jefferson
at Goldey-Beacom
6:00 PM

Wilmington (Del.)
at Georgian Court
6:00 PM
27
28
Goldey-Beacom
vs Mars Hill
2:00 PM

Goldey-Beacom
vs Mars Hill
4:00 PM

Georgian Court
at Lock Haven
TBA
29
Millersville
at Goldey-Beacom
12:00 PM

Millersville
at Goldey-Beacom
2:45 PM

Felician
at Georgian Court
2:00 PM

Nyack
at Dominican (N.Y.)
3:00 PM

USciences
at Chestnut Hill
3:00 PM

Goldey-Beacom
at Wilmington (Del.)
3:00 PM

Bloomfield
at Caldwell
3:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Post
3:00 PM

Holy Family
at Jefferson
4:00 PM

Georgian Court
at Dist. Columbia
TBA

Caldwell
at American International
TBA

St. Thomas Aquinas
at Post
TBA

Felician
at Assumption
TBA

USciences
at Adelphi
12:00 PM

Goldey-Beacom
at Tusculum
1:00 PM

Tiffin
vs Concordia (N.Y.)
2:30 PM

Notre Dame (Ohio)
vs Georgian Court
2:45 PM

Goldey-Beacom
at Tusculum
3:00 PM

Georgian Court
vs Tiffin
4:45 PM

Felician
at Georgian Court
12:00 PM

Goldey-Beacom
at Wilmington (Del.)
1:00 PM

Nyack
at Dominican (N.Y.)
1:00 PM

USciences
at Chestnut Hill
1:00 PM

Concordia (N.Y.)
at Post
1:00 PM

Bloomfield
at Caldwell
1:00 PM

Holy Family
at Jefferson
2:00 PM

Dominican (N.Y.)
at Southern N.H.
TBA